Zoloti Doloni

Золоті долоні


Масаж, естетика

тіла та лиця

Київ, Ст. М Шулявська

Вул. Олександра Довженка, 2

Інстаграм: Instagram

Масажі

Масаж (від фр. masser – розтирати) – сукупність прийомів механічного та рефлекторного впливу на тканини передньої та задньої частини тулуба, кінцівок, обличчя, шиї та волосистої частини голови. Вплив також здійснюється на проекцію внутрішніх органів (деякі медичні види масажу мають на увазі пряму роботу з органом, як то відкритий масаж серця). Масаж проводиться: у вигляді погладжування, у вигляді розтирання, тиску, вібрації, які проводяться безпосередньо на поверхні тіла, відкритому органі людини, як руками, так і спеціальними апаратами через повітряне, водне чи інше середовище з метою досягнення лікувального чи іншого ефекту.

Додатково до механічних впливів, для доповнення та різноманітності ефекту, застосовують різні змащувальні речовини. Різні ароматичні, запашні масла, лікарські креми, мазі, гелі, тальк та інші препарати та різні фізичні фактори. Наприклад, до таких факторів можна віднести низькотемпературні дії (кріомасаж). Приклад високотемпературного впливу в масажі це метод стоунтерапії (масаж гарячим камінням). Однак до застосування змащувальних речовин у масажі слід підходити індивідуально. За одними джерелами відомо, що “класичний масаж” – фахівці роблять без застосування будь-яких олій та гелів, “на суху”. Цей факт не завжди виправданий, тому що суха шкіра більш схильна до травматизму, хоча і зберігається функція шкірного дихання.

З вищепереліченого списку фахівці іноді віддають свою перевагу масажним кремам, оліям, оскільки саме вони є вже готовими субстанціями, сумішами, створеними саме для масажу, які враховують всю специфіку процесу (забезпечують ковзання рук масажиста і певним чином діють на масаж).

Вплив масажу на організм

Зовнішні подразнення сприймаються рецепторами шкіри та м’язів, рефлекторними точками, і передаються до центральної нервової системи. Потік імпульсів, залежно від застосовуваної техніки та прийомів масажу, може стимулювати і підвищувати тонус центральної нервової системи, або, навпаки, мати седативний ефект (створювати гальмуючий і розслаблюючий вплив), що позитивно впливає на діяльність всіх фізіологічних систем організму. При цьому грамотне застосування масажних кремів, олій, мазей певного складу і спрямованості може як посилювати перераховані вище впливи на потрібних ділянках тіла людини, так і знижувати їх. З метою створення такого додаткового ефекту застосовуються масажні масла, що включають натуральні активні компоненти, масажні креми, що містять різні добавки, та мазі, які містять у собі лікарські речовин.

guaSha8